Kázat vodu, pít víno

Zamyšlení nad tím co je vlastně stát, jak by měl fungovat a tak dále je poměrně složitá otázka. Nicméně to není dnešním tématem blogu, který mi nedá se mu nevěnovat. Jde o naše pány poslance, kteří jsou řekněmě našimi zaměstnanci, protože jsou placeni z našich daní a my si je v podstatě formou volby najímáme, aby chránili naše zájmy, prosazovali lepší budoucnost, resp. očekáváme, že pro nás něco udělají.

Je mi záhadou, jak náš právní řád, jmenovitě zákon č. 262/2006 Sb Zákoník práce, který zakazuje v §106, odstavci 4, písmeno e, požívat alkoholické nápoje na pracovišti a to dokonce ani na své pracoviště pod vlivem alkoholu ani jiných omamných látek vstupovat se nevztahuje na pracoviště poslance, prezidenta a jiného politického kádru. Zde mám na mysli hlavně alkohol, i když někteří poslanci vypadají i na požití jiné omamné látky.......

Poslanecká sněmovna, kde se takový zákon schvaluje má však svoje pravidla, kterých si naštěstí někdo momentálně všimnul a možná se něco bude dít. Dá se tedy tvrdit, že pro někoho platí jiná pravidla než pro někoho jiného, kdo vlastně chodí do práce, platí ze svých daní poslance, kteří jsou vlastně jeho zaměstnanci (resp. najmutí politici)? Jak je to s kázáním vody a pitím vína?

Je politika výnosný kšeft, privilegovaná sorta lidí anebo je to veřejná služba státu, potažmo lidem, kteří si je najali. Přemýšlejte koho volíte!

Komentáře

Oblíbené příspěvky